PODRÓŻUJĄC

książka Agaty Mleczko

Nicolas Bouvier
"Jeśli się nie chce tracić czasu,
najlepiej się nie spieszyć"
SLOW TRAVEL
Trend powolnego życia dotarł również do świata podróży!
Zaczęliśmy podróżować wolniej, uważniej i bardziej świadomie. Powolne podróżowanie to czas potrzebny na to, aby wsiąknąć w nieznane dotąd lądy i nauczyć się języka innych ludzi.
SLOW TRAVEL
To znaczy oprzeć się pokusie ucieczki od życia. Życie wcale nie zaczyna się na końcu naszej “strefy komfortu” jak chce nas przekonać świat. Życie jest tutaj i teraz.
FRAGMENT KSIĄŻKI
"Idę wolno schodami w górę. Mijam wąziutkie alejki i przytulone do siebie nagrobki, przyozdobione czapeczkami ze śniegu. Wszystko jest tak małych rozmiarów, że przypomina dom dla lalek. Nawet po śmierci Japończycy tłoczą się jak śledzie w beczce. Tu nie ma miejsca na rozprostowanie nóg."
O KSIĄŻCE
Książka kontestuje modny trend, aby rzucić wszystko i wyjechać na koniec świata. Autorka po okrążeniu kuli ziemskiej przekonuje, że najważniejsze jest to, co podróż zmienia w człowieku. Zaskakująca struktura książki, lekki język i niezmącona niczym pogoda ducha głównej bohaterki obiecują wspaniałą przygodę z lekturą.
AGATA MLECZKO
Doktor nauk humanistycznych, ekspert procesów tożsamości i współczesnych migracji. Pracowała na uniwersytetach w Polsce, Italii i Wielkiej Brytanii. Zabiera w podróż nie tylko swój warsztat badawczy ale przede wszystkim wrażliwość i rozbudzony zmysł obserwacji.